OPIEKUNKA SENIORKI W FUSSGONHEIM

Firma Pflege mit Herzen   poszukuje   opiekunki dla podopiecznej mieszkającej w Fuβg?nheim, ok Duren,  Niemcy  Początek zlecenia: 06-07.04.2017r.
Poszukujemy opiekunki dla 77 letniej seniorki, która mieszka w 67136 Fuβg?nheim.
Seniorka ma 160 cm wzrostu i waży 62 kg.
Mieszka wspólnie z mężem w pięknym jednorodzinnym domku z ogrodem. Jest osobą demencyjna w średniozaawansowanym stadium, ale jest osoba bardzo uprzejmą i przyjacielską. Mąż seniorki nie wymaga opieki i jest bardzo miłym seniorem zainteresowanym miłą i dobra atmosferą. Byłoby świetnie, gdyby opieka mogła chętnie pracować w ogrodzie. Trawa jest automatycznie koszona, ale w grządkach zawsze jest coś do zrobienia.
Pokój opiekunki znajduje się na piętrze-jest jasny i nowocześnie urządzony, wyposażony w TV, i internet WLAN. Łazienka , która znajduje się na piętrze i jest do użytku gości , może zostać wykorzystana przez opiekunkę jako jej własna łazienka .Istnieje również możliwość jej współdzielenia.
Poszukujemy opiekunki, która posiada doświadczenie w opiece z osobą demencyjną. Na początek zaplanowany jest okres próbny od 06 lub 07.04.17 do 02.06.17 ewentualnie tydzień dłużej. Długotrwała umowa wynika  z tego, że zatrudniona przez rodzinę opiekunka chciałaby regularnie jeździć do domu.
STAN ZDROWIA PODOPIECZNEJ:
Choruje na demencję w średniozaawansowanym stopniu i jest osobą inkontynentną (nietrzymanie moczu).Seniorka jest przyjaznym człowiekikem, ale reaguje gniewnie jak to przy demencji jeżeli nie jest wtajemniczona w przebiegi zdarzeń, wydarzeń.
Je samodzilenie lub z pomocą.Nie ma problemów ze słuchem, wzrokiem i mową. Problemy z orientacją co do miejsca, czsu i osób występują czasami. Seniorka porusza się samodzielnie.
Można zostawić mieszkanie, po schodach podopieczna wchodzi sama, myje się i kapie sama lub z pomocą . Transfer z łóżka na wózek niepotrzebny.Seniorka nosi pieluchy i wkładki – jest osobą częściowo inkontynentną.

PRZEBIEG DNIA:
Ok. 7:00 pobudka
Ok 8:00 śniadanie
12:30 obiad
18:00 kolacja(wtedy je jogurt)
21:30 idzie spać-seniorka przesypia noc
Kapanie/mycie 1-2 razy w tygodniu
Dom opisywany jako przyjazny, małżeństwo b. miłe i otwarte
DODATKOWE INFORMACJE:
Seniorka mieszka na wsi w  domku jednorodzinnym o powierzchni 140 m
Stopien opieki-Pflegestufe : 3

Pokój opiekunki wyposażony w: łózko, szafę, internet, TV, stół.

OBOWIĄZKI OPIEKUNKI:
Pomoc przy: wstawaniu, przejściu do łóżka, poruszaniu, codziennej pielęgnacji ciała, ubieraniu, rozbieraniu, przy zmianie pieluch, przygotowywaniu jedzenia. Opiekunka towarzyszy podczas spacerów i małych wycieczek oraz aktywizuje seniorkę poprzez rozmowy i gry. Ponadto prowadzi gospodarstwo domowe: pierze, sprząta, prasuje, myje naczynia, myje podłogi, robi zakupy, wyrzuca śmieci itp. Posiłki są przygotowywane dla 3 osób.
Czas wolny od 16:00
Początek zlecenia od: 06-07.04-02.06.17( na czas określony)

Poszukujemy opiekunki: pani niepaląca, z komunikatywną lub dobrą znajomością języka niemieckiego.

Tel: 570 624 703

Mail: lidia.wisniewska@pmh.info.pl