Kamila Lićwinko złota

Menu Reklama

Dodaj nowy temat na forum

Kamila Lićwinko złota


Kamila Lićwinko (z domu Stepaniuk) (ur. 22 marca 1986 w Bielsku Podlaskim) – polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku wzwyż, halowa mistrzyni świata, mistrzyni Uniwersjady.



Halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Nasi reprezentanci zdobyli w Sopocie trzy medale. Najmniej gościnna była Kamila Lićwinko, która zdobyła złoto w skoku wzwyż, udowadniając, że Polacy o tym imieniu to wyjątkowo skoczni ludzie. - Teraz mam na szyi słodki ciężar - powiedziała Polka, która podobnie jak Rosjanka Maria Kuczina skoczyła równo dwa metry. - To była wyjątkowa chwila, jak zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, pierwszy zagrany wyłącznie dla mnie, aż mnie zatkało. Musiałam głębiej odetchnąć. Powoli zaczyna do mnie docierać, co zrobiłam, ale to nadal jest nie do ogarnięcia.



Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski seniorów ma na koncie trzy złote (Poznań 2007, Szczecin 2008, Bydgoszcz 2009), dwa srebrne (Bydgoszcz 2004, Biała Podlaska 2005) oraz trzy brązowe (Bydgoszcz 2006, Bielsko-Biała 2012, Toruń 2013) medale. W dotychczasowej karierze zdobyła dziesięć medali halowych mistrzostw Polski seniorów w tym sześć złotych (Spała 2006, Spała 2008, Spała 2009, Spała 2011, Spała 2013, Sopot 2014), trzy srebrne (Spała 2005, Spała 2007, Spała 2010) oraz jedne brązowy (Spała 2004).



$('head').append('');